Gáborík gólom pomohol Columbusu k výhre nad Vancouverom

21.10.2013 Celý región

New York 21. októbra (TASR) - Útočník Marián Gáborík prispel v noci na pondelok gólom k výhre Columbusu nad Vancouverom 3:1.

Bola to zároveň jeho jediná strela na bránku súpera počas takmer 18 minút, ktoré strávil na ľade.

Pre slovenského reprezentanta to bol v prebiehajúcej sezóne tretí presný zásah a s ôsmimi bodmi je na čele kanadského bodovania mužstva. Okrem gólu sa prezentoval aj jedným plusovým bodom.

V ďalších zápasoch Winnipeg podľahol doma Nashville 1:3 a Anaheim zdolal Dallas 6:3, hoci po prvej tretine prehrával 1:3. Štyri body za "káčerov" dosiahol Ryan Getzlaf (1+3), tri Corey Perry (2+1) a vyhlásili ich za prvú a druhú hviezdu zápasu.

Columbus - Vancouver 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Góly: 4. GÁBORÍK (Anisimov, Wisniewski), 52. Umberger (Johansen, Prout), 60. Johansen (Umberger) - 31. H. Sedin (Garrison, Kesler)

Winnipeg - Nashville 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)
Góly: 50. E. Kane (O. Jokinen, Setoguchi) - 21. Nyström, 33. Hörnqvist, 35. Cullen (C. Smith, C. Wilson)

Anaheim - Dallas 6:3 (1:3, 3:0, 2:0)
Góly: 3. Selänne (Getzlaf, Vatanen), 21. Perry (Getzlaf, Winnik), 32. Perry (Fowler, Getzlaf), 39. Etem (Cogliano, Allen), 45. Getzlaf (Perry, Palmieri), 56. Perreault (Etem, Fowler) - 11. Garbutt (Fiddler), 15. Dillon (Ničuškin, Horcoff), 19. Horcoff (E. Cole, Jamie Benn)